Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Aktualizace - prevence nádorů

Vloženo: 03.10.2019

V části metodické materiály Vám nabízíme ke stažení powerpointové prezentace k úspěšné metodické příručce My se raka nebojíme určené pro výuku na 2. stupni ZŠ. Prezentace jsou volně k využití a uveřejněny se souhlasem autorů.

"Hrou proti Aids" pokračuje

Vloženo: 10.09.2019

V týdnu od 25. 11. do 29. 11. 2019 bude opět probíhat na Střední zdravotnické škole v Pardubicích preventivní program na téma onemocnění přenášená sexuálním kontaktem. Důraz bude kladen na ochranu zdraví, pochopení souvislostí při přenosu virů HIV, ale i HPV a přijetí zodpovědnosti za své chování v partnerském životě.

Akce je určena třídním kolektivům žáků 9. ročníků pardubického okresu. Kapacita programu je omezena!

Podrobnosti zde »pozvánka.pdf

Aktualizovali jsme sekci Prevence nádorů

Vloženo: 19.06.2019

Pod odkazem Prevence nádorů nyní najdete nejnovější informace o výskytu zhoubných nádorů a o úmrtnosti na tato onemocnění v Pardubickém kraji. Kompletní zprávu o zdravotním stavu obyvatel Pardubického kraje je možné stáhnout do PC v PDF »https://www.khspce.cz/zprava-o-zdravotnim-stavu-obyvatel-v-pardubickem-kraji/.  

 

31.5. Světový den bez tabáku - příležitost zanechat kouření

Vloženo: 30.05.2019

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlašuje každoročně poslední květnový den Světovým dnem bez tabáku, aby tak upozornila veřejnost, že rakovina plic, na kterou umírá v Evropě nejvíce lidí ze všech nádorových onemocnění, je zbytečná. Kromě toho kouření souvisí s celou řadou dalších onemocnění, zejména dýchacího a oběhového systému. Přijďte si s námi o prevenci kouření, závislosti a zdravém životním stylu popovídat v pátek 31.5. do Pardubické nemocnice. Jaká je úmrtnost na rakovinu plic v České republice a v Pardubickém kraji se také můžete dočíst ve Zprávě o zdravotním stavu obyvatel v Pardubickém kraji (KHS, 2018).

Program 31. 5. 2019 v Pardubické nemocnici: http://www.nempk.cz/pardubicka-nemocnice-program

Rozsvícené monitory a displeje nám před usnutím škodí

Vloženo: 01.04.2019

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje na škodlivost vystavení se tzv. modrému světlu v nočních hodinách. Doporučení, jak můžeme pozitivně ovlivnit kvalitu svého spánku a prospět tak svému zdraví, odborníci shrnují do několika pravidel spánkové hygieny...»číst více«

< 1 2 3 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání