Sexuální výchova – doporučené metodiky

0

Materiál této webové stránky:

  • Systematický seminář “Jak vzdělávat sexuální výchovu a učení”
  • Videohra AIDS (doporučeno).

Skočit aneb vesele týkající se pohlavních nemocí – od 8. třídy základní školy až po prvotřídní střední školu (doporučeno).Spirálně-reprodukční zdravotní péče, prevence HIV/AIDS a také prevence rakoviny děložního čípku.

Dospívám – plánováno pro studenty 4.-5. třídy základní školy (CEVAP).

Free Teens – vytvořeno pro II. hlavní a také vyšší střední škola – HIV/AIDS, sexuálně přenosné nemoci a také program zamezení mateřství mladistvých (CEVAP).DELAY – Peer program pro prevenci HIV/AIDS a také rizikového sexuálního chování mladistvých (CEVAP).

Wisdom crazy – vytvořeno pro vyšší střední školu, zcela bezplatné rozšíření programu Free teenagers, hlavním tématem programu jsou vztahy (CEVAP).

Systematický produkt pro středoškolské instruktory.

Zdarma si stáhněte a nainstalujte film “Mezi nimi” (poradce MŠMT, mládeže a sportu) – úvod do tématu HIV/AIDS.

Hra proti AIDS.

– vyvinuto pro 9. ročníky hlavních i vyšších středních škol (garant programu SZÚ).

Program Hra proti AIDS je testovaný a uznávaný program primární prevence nebezpečných sexuálních akcí, jehož odborným garantem a vlastníkem licence je Státní zdravotní ústav v Praze.

Program je důležitou aktivitou a také součástí Národního programu AIDS. Spolupracuje s ní Státní zdravotní ústav v Praze, který také zapůjčuje potřebné vybavení a nabízí také první školení pro mediátory a také organizátory.

Design programu byla česko-německá příležitost uspořádaná v roce 1998 – Parkour na AIDS, lásce i sexualitě. Formou porozumění dobývání překážek jsou jednotlivci hry rozděleni hned do 5 – 6 týmů po max. 10 jednotlivců. Po 90 minutách je program ukončen, následuje vyhodnocení programu stážisty, vychovateli i organizátory. Na 5 – 6 stanovištích si účastníci doplňují své odborné znalosti na téma:.

  • Cesta přenosu HIV.
  • Prevence pohlavních chorob, HIV a nežádoucího početí.
  • Láska, sexualita a ochrana versus HIV.
  • Sexualita v projevech (pantomima).
  • Boj s HIV/AIDS.

Vyhýbání se buňkám rakoviny děložního čípku (toto téma bylo zahrnuto mimo původní program).

Na každém stanovišti po 15 minutách mediátoři vyhodnotí efektivitu skupiny podle jejich porozumění, myšlení, spontánnosti i zájmu. Hra má mírně dostupnou osobnost, přesto jsou všichni jednotlivci v programu kompenzováni malými odměnami.

V Pardubickém kraji se tento přístup osvědčil v podobě peer programu – viz Příklady dobré metody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno