Edukační materiály

0

Obsah této webové stránky:

 • Audiovizuální programy k pronájmu
 • Stahování
 • Relaxační metody
 • Přehled vydaných titulů
 • Ostatní – Webové odkazy na videoklipy a také spoty
 • Na této webové stránce vám přinášíme představení a nabídku akademických produktů.
 • Některé tituly jsou snadno dostupné digitálně a také je lze pro vaše pohodlí stáhnout.
 • Tištěné tituly a audio programy si mohou vysoké školy i vysokoškolské společnosti půjčovat tváří v tvář a také zcela zdarma pro mentorské i akademické funkce.

Videoklip odhaluje:

 • Léky, alkohol, kouření cigaret
 • Pravidelné je nekouřit a také pohádka o cigaretě Retce (VHS, DVD).
  ( 18 min.) Vhodné pro předškolní vychovatele, maminky a tatínky i děti. Navrhujeme!

dvd-nahled-retka.

Dokument o důležitosti zahájení nekuřácké výchovy a učení v předškolním věku. Součástí pořadu je příběh cigarety Retka s využitím loutkového divadla, které se snaží nejmladším dětem přiblížit nebezpečné účinky kouření a motivovat děti k odmítání kouření.

Program doplňuje a je v souladu s metodickými programy Nechceme kouřit ani pasivně (pro MŠ) a Pravidelné je nekouřit cigarety (pro I. stupeň ZŠ).Vytvořili: Profesoři pedagogiky a také Lékařství MU Brno a Liga proti rakovinným buňkám Praha (2006).

Aktualizováno 3/11/2015.

Děti a také léky. Jak ochránit děti před léky od předškolního věku. Poradíme!
( 25 min.) Program je určen pro maminky a tatínky, ale i instruktory malých dětí a žáky základních škol.

Program dodává odborné podrobnosti týkající se vzdělávání předškoláků, ukázky vzdělávacích aktivit s dětmi, textové a metodické pokyny. V jednoduchých a sdělných pohádkách děti začínají chápat škodlivé účinky návykových látek.

Povídání, které mohou mít maminky, tatínkové a také učitelé s dětmi, pomáhají dětem získat zcela nové znalosti, stanovit hranice mezi tím, co je dobré, a tím, co je škodlivé. Představení se skládá ze čtyř počítačově animovaných pohádek:.

Dobře se opil (prevence požívání alkoholu).

Žádná osoba jako právě jak německá garda (sociální zdraví a wellness, odmítnutí).Jak to vstupuje do pohádek (úspěch i píle, prevence dopingu i stimulanty).Jak kočka nehodlala odpočívat (vyhnutí se drogové závislosti).Animovanou pohádku namluvila skvělá česká herečka Věra Galatíková.

Obálku videoprogramu tvoří pohádka ve formě vzkazu.

K dispozici jsou další metodické materiály pro učitele programu “Metoda vyhýbání se medikaci pro lektory kurzů mateřských a základních škol” – ještě více info v části Doporučené metody.

 • Produkce: PLUTO film (2001), režie: Miloslav Šmídmajer.
 • Kontakt: http://www.bioillusion.cz/ ->
 • Aktualizováno 3/11/2015.
 • Léky a neurony.
 • ( 18 minut.) Ideální pro střední školy i starší kvality.

Opravdu fascinující článek o výsledcích léků v mysli.
Jednotlivci už dávno poznali úžasné síly skryté v plodech a listech některých rostlin. Dnes víme, že zahrnují sloučeniny, které se běžně nazývají léky. Drogy mohou být navíc vyrobeny synteticky. Tento film nastiňuje dopady těchto materiálů na lidské nervy a nebezpečí, která skrývají.

 • Ještě něco o lécích.
 • ( 15 minut.).

Program zaměřený na medikamentózní prevenci na základní škole. Rozhovory s dětmi, lidmi, drogově závislými, názory Presla, Dr. Nešpory.

Kam vedou léky?

Film je určen pro mládež a mládež; je vhodným nástrojem pro dospělé, kteří pracují s dětmi.Zneužívání návykových látek je u mnoha mladých lidí mnohem častější. Nejčastěji začínají léky užívat mladí lidé ve věku 15-19 let. Často to začíná nejlépe u rizikových drog – jako je pervitin a také heroin. Extrémně většinou mladí lidé užívají léky infuzí a také tak či onak skončí závislostí na lécích. Film zachycuje výpověď dvou chlapců závislých na lécích.

Svědčí o stavech, které je vedly k lékům, jaké léky jim podávali a co brali… Oba prošli různými fázemi zneužívání návykových látek, ale v době natáčení měli možnost sdílet své zkušenosti. Film je strašným varováním pro každého, kdo chce zkoumat léky!

Kouření stejně jako já.

( 16 min.) Vhodné pro mládež II. základní škola, střední škola a střední škola. Doporučujeme zhlédnout videopořad u příležitosti světoznámého „Dne bez cigaret“, kterým je 31.

Příběh je skutečným přiznáním mnoha skutečných amerických kovbojů. Každý vypráví svůj depresivní životní příběh o tom, jak přesně onemocněl rakovinou plic v důsledku kouření cigaret. Film s názvem „Fatality in the West“ je v plném znění k vidění na youtube.com v angličtině.

Film je vhodný pro zařazení do předmětu Mediální výchova a vzdělávání na základních školách a je vhodný i pro použití v trvalém vzdělávání – klíčová prevence užívání tabáku, jako příklad pod názvem programu Kouření cigaret i já – resp. .

Program pro šestou a sedmou kvalitu aktualizovalo v roce 2015 Centrum celoživotního objevování Jezerka v Pardubicích v rámci úkolu Wellness vzdělávání a učení v pedagogické praxi. Pro učitele vyšších středních škol existuje technická příručka pro vyhýbání se cigaretám a také pití alkoholu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno