Archiv

0

Přístup pro instruktory základních škol

Vloženo: 08.06.2020

Metodický produkt „Vybírejte! aneb životním stylem ke zdraví a pohodě“ je zaměřen na předcházení chronickým neinfekčním onemocněním a je také plánován pro lektory 2. stupně základních škol pro výuku předmětu Výchova ke zdraví a pohodě nebo Přírodopis. Chronické nepřenosné stavy (nebo stavy hromadného jevu, dříve označované jako nemoci lidí) souvisí se škodlivým způsobem života a jsou v současnosti typickým onemocněním. Výchova ke zdraví a učení je zásadní téma, které může mít významný vliv na zvýšení zdravotní gramotnosti populace a také na snížení výskytu těchto onemocnění. Hlavním cílem technického produktu je seznámit studenty s primární prevencí těchto stavů a ​​také zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Produkt obsahuje návrh na 10 lekcí, z nichž každá obsahuje odborné detaily pro teoretickou přípravu lektora a návrh lekce, dále pracovní list včetně oprav a návrh úkolů k tématu.

Aktualizace – vyhýbání se hrudkám.

Zahájeno: 03.10.2019.

V oblasti technických produktů vám nabízíme ke stažení diskuzi v PowerPointu pro efektivní technickou příručku. Nebojíme se rakoviny, plánováno jako mentor na druhém stupni základní školy. Diskuse jsou bezplatné, stejně jako jsou uvolněny se souhlasem autorů.

„Hraní proti AIDS“ pokračuje.

Naloženo: 10.09.2019.

V týdnu od 25. listopadu do 29. listopadu 2019 proběhne ve II. léčebném ústavu v Pardubicích opět preventivní program na téma nemocí přenášených pohlavním stykem. Důraz bude jistě kladen na zdravotní péči, pochopení souvislostí při přenosu HIV i HPV a také na schvalování povinností jejich návyků v partnerském životě.

Akce je určena pro kurzová družstva žáků 9. tříd okresu Pardubice. Kapacita programu je minimální!

  • Ve skutečnosti jsme aktualizovali sekci Prevence růstu.
  • Vloženo: 19.06.2019.

Pod odkazem Prevence rakoviny nyní naleznete aktuální informace o výskytu nádorových onemocnění a také úmrtí na tato onemocnění v Pardubickém kraji. Úplný záznam o zdravotním stavu občanů Pardubického kraje si můžete stáhnout a nainstalovat do počítače v PDF “https://www.khspce.cz/zprava-o-zdravotnim-stavu-obyvatel-v-pardubickem-kraji /.

31.5. Světový den bez tabáku – šance přestat kouřit cigarety.

Vloženo: 30.05.2019.

Organizace Globe Wellness Organization (WHO) každoročně vyhlašuje poslední květnový den jako Globe No Tobacco Day, aby upozornila širokou veřejnost, že buňky rakoviny plic, na které umírá jeden z nejvíce lidí v Evropě na všechny druhy rakoviny, jsou bezcenné. Kromě toho je kouření cigaret spojeno s řadou různých dalších onemocnění, zejména dýchacího systému a také systému krevního oběhu.

Přijďte s námi diskutovat o prevenci kouření, závislosti a zdravém a vyváženém způsobu života v pátek 31.5. do Pardubického zdravotnického zařízení. Cenu úmrtí na rakovinu plic v České republice i v Pardubickém kraji si můžete rovněž prohlédnout v Záznamu o zdravotním stavu obyvatel Pardubického kraje (KHS, 2018).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno